Yeni Bungeecord bot ve crash saldırılarına son! - Aegis (Bungeecord Fork)

Lixr

Üye
Katılım
6 May 2022
Mesajlar
73
Tepki
0
Puan
6
Açıklama
Herkese öncelikle merhabalar;
Bilmiş olduğunuz üzere belli başlı, kendiniz bilmez saldırı siteleri Bungeecord sunucularına karşı bir saldırı türü çıkarttı ve bunu bir çok insana başkalarının sunucusunu çökertmek için 30$ fiyatına satışa sundu. Saldırıda Bungeecord'a birden fazla istek yollayarak işlemcinin zorlanmasına ve en sonunda kaldıramayıp yanmasına sebep oluyordu. Dolayısıyla sunucuda kapanıyordu. Yooniks adlı bir geliştirici bu açığı önceden kendisi yapıp bu sitelerde paylaştığı için çözümünü de kendisi çok iyi biliyordu!

Ek: Bu "BungeeSmasher ve ZeusSplassher" saldırı türleri henüz yeni çıkmış iken benim sunucum etkilenmemişti çünkü Aegis'i kullanan ilk Türk'tüm. Daha sonrasında diğer Türklere bu korumayı tanıtarak almalarını ve bu saldırı türlerinin önüne geçmelerinde ön ayak olmuştum. Şimdi ise 200'den fazla Aegis kullanıcısı bulunmakta. Bu konu ile daha çok insanı bilgilendirmek istiyorum.

Yooniks kimdir?
Yooniks CasualProtector eklentisi ile sunuculardaki crashleri engelleyip daha sonrasında bu işi daha da geliştirerek "Neden içeriden düzeltmek varken dışarıdan düzelteyim ki?" diyerek Bungeecord forku ve Spigot forkları çıkartmıştır.

Ek: Normalde Bungeecord ücretsiz bir hizmet olduğu için bunu paralı olarak satmak yasaktır. Fakat geliştiricisi bunu göze alarak "Spigot" sitesi üzerinden sonsuza kadar uzaklaştırıldı ve "MC-Market" sitesinde satışlarına devam etti. Aynı zamanda botları engelleyen bu fork saldırı sırasında sunucuda hiç bir geciktirme sağlamamaktadır, gerçekten taktir edilecek türden.

Bu forkun diğer Waterfall veya Bungeecord'dan farkı ne?
Saldırı korumaları, bot koruması, entegre kayıt/giriş sistemi, entegre vpn sistemi ve sunucunuzu özelleştirebileceğiniz ayarları mevcut.

Türkçe dil desteği mevcut mu?
Elbette!
Bizzat Türkçe çevirmeni ben olarak en güncel sürümüne kadar Türkçe desteği mevcut! İndirmeyi gerçekleştirdiğinizde "languages" dosyasında ayar anlatımına kadar her yer Türkçe!

Sunucuma nasıl kurarım?
1-
İlk önce satın almalısın, işte
2- Aslında normal Bungeecord'dan bir farkı yok. Hatta fazlası var! Bungeecord yerine Aegis'i çalıştırıyorsunuz ve hepsi bu kadar! Daha sonrasında Aegis için özelleştirilmiş dosyaları dizinizde bulabilirsiniz.

Satın almalı mıyım?
Kesinlikle evet! Etrafta bir çok eski leak sürümleri bulunmakta fakat unutmayın ki bu leak sürümleri saldırılara açık durumdadır çünkü güncel değil ve lisansı kırılmış türdedir. Aynı zamanda EMEK HIRSIZLIĞINA HAYIR!

Tanıtım videosu:

Türkçesi Yakında!
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst