Rapidshare ve Fileserve kapatıldı!

Tepki
0
Web
hotmail.com
İnternetin devlerinden Rapidshare'e, Türkiye'den erişmek artık yasak.
MHP'li avukatların başvurusu üzerine Ankara 14. Sulh Ceza Mahkemesi 16 Mayıs’ta skandal kasetleri içeren bazı sitelere erişim yasağı getirilmesi kararını vermişti. Bu kararla ilgili yazı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na dün gitti. Ankara 14. Sulh Mahkemesi ise bu sitelere "müstehcenlik" içerdiği gerekçesiyle yayın yasağı getirdi.

Rapidshare.com veya rapidshare.de adreslerine Türkiye'den girmeye çalışan kullanıcılar, artık siteye erişim sağlayamıyor. Rapidshare'in sayfasına giren kullanıcı, mahkeme kararını gösteren yazıyla karşılaşıyor.
yasak.jpg

Mahkeme kararı: ANKARA14. SULH CM'nin, 02/05/0201 tarih ve 2011/411 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (rapidshare.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca uygulanmaktadır.

Rapidshare'ın yanı sıra başka bir paylaşım sitesi olan Fileserve.com'da bu cezadan nasibini aldı. Aynı gerekçe ile Fileserve.com'da kapatıldı.

İşin ilginç yanı, Rapidshare ve Fileserve gibi siteler direk içerik yayınlayan siteler değil. Yani bir kullanıcı, kurallara göre dosyayı yükler ve isteyen kişide o dosyayı indirir. Bu bakımdan Rapidshare ve Fileserve sitelerinin içerik üretmek, yaratmak, müstehcen içerik oluşturmak gibi bir fonksiyonu yoktur, olamaz. Paylaşılan içeriklerle ilgili şikayetler ve talepler her iki sitede de incelenip gerektiğinde bu içerikler erişime engellenir, paylaşımdan kaldırılır.

Ama ülkemizde, her zamanki gibi yasakçı zihniyet devam ediyor. İçimizi şuanda DNS değiştirme şansı rahatlatsa da, 22 Ağustos tarihinden sonrası için kara kara düşünmemiz lazım.
Haber alıntıdır.
Arkadaşlar dns ayarlarını değiştirmek isteyenler Benim imzamdaki DNS Ayarlarını değişitme ye tıklayın ve her windows için resimli anlatımları bulabilir.

berkes

Üye
Tepki
0
Benim DNS'İm Değişik Olduğu İçin Ben Girdim Valla :D

berkes

Üye
Tepki
0
Alfonso' Alıntı:
22 ağustostan sonra bir şeyler olcak ama bakalım...
22 Ağustos'Dan Sonra Warez Denen Şeyden Eser Kalmıycak CD'Ciler Bayram Etcek :(

Tepki
0
22 ağustos tan Sonra İnternete girebileceğimiz bile Şüpeli :D

Celil

"They are known as Celilzzers."
Hosting & Firma Sahibi
Kerhaneci
Üye
Tepki
30
Bi bunlar kalmıştı tam oldu. Lanet olsun artık internet kullanılamaz bir hale geldi.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar