LIVE Hakkında Her Şey - Karakterli Avatar Alma Anlatımı Eklendi !

Celil

"They are known as Celilzzers."
Hosting & Firma Sahibi
Kerhaneci
Üye
Katılım
29 Ara 2010
Mesajlar
4,073
Tepki
30
Puan
48
Konum
İstanbul
xboxlive.png

Bu konuda sitemizin Grand Theft Auto oyunu üzerine kurulu olmasından dolayı ve Grand Theft Auto IV oyununun LIVE ile ilişkisi olduğundan size Grand Theft Auto IV - LIVE ilişkisini anlatacağım.

nedir.png

LIVE, Microsoft friması tarafından yapılmış, oyunlar için geliştirilmiş bir platformdur. Oyunların çoklu oyuncu modlarına bağlanabilmesi, korsandan korunabilmesi, oyunların internet üzerinden satın alınabilmesi ve tam bir oyun platformu oluşturması (Haberler, etkinlikler, videolar, oyun ve teknoloji ile ilgili her şey. Bknz: ve ) için yapılmıştır. LIVE'ın bilgisayar versiyonu Games for Windows Live, konsol versiyonu ise Xbox Live olarak geçmektedir. LIVE ilk olarak Xbox platformlarına yapıldığı için temeli Xbox'a dayanıyor diyebiliriz. Grand Theft Auto IV'a gelince ise; çoklu oyunculu mod oynayabilmek ve oyunumuzu kaydedebilmek amacıyla LIVE kullanılmaktadır. Ayrıca Grand Theft Auto IV'un kullandığı korsan koruması olan SecuRom ile birlikte korsanları tam anlamıyla önlemektedir !

nicingereklidir.png

Grand Theft Auto IV'da çoklu oyunculu mod oynayabilmek ve oyunumuzu kaydedebilmek için LIVE hesabı almamız gerekmektedir. Oyunlarda en önemli şey ise oyunumuzu kayıt etmektir. Bu yüzden LIVE, Grand Theft Auto IV'un olmazsa olmazıdır. Zaten oyuna ilk başladığınızda da sizden bir LIVE hesabı almanızı, eğer LIVE hesabınız var ise giriş yapmanızı isteyecektir. Şimdi gelelim nasıl LIVE hesabı alacağımıza.

hesap.png

Ön Not: LIVE'a kayıt olurken yaşınızı 18'den büyük yazınız. Eğer 18'den küçük yazarsanız başka bir adres ile onaylamanız istenecektir. Uğraşmamak için bunu sakın unutmayınız. Hatırlattığı için Joker64'e teşekkürler.
bigstar.gif


LIVE hesabı almak için ilk olarak adresine giriyoruz. Siteye girdikten sonra sağ üst kısımda çıkan aşağıdaki resimde bulunan yerden Join Now linkine tıklıyoruz.Gelen sayfada bize Free ve Gold üyeliklerinin özelliklerini, farklarını ve kıyaslamasını veriyor. Biz bedava üyelik alacağımız için Join for FREE linkine tıklıyoruz.Gelen sayfaya e-mail adresimizi yazdıktan sonra Next tuşuna tıklıyoruz.Tekrardan gelen sayfaya yeniden e-mail adresimizi ve e-mail adresimizin şifresini yazarak Sign in tuşuna tıklıyoruz.Gelen sayfaya LIVE profilimiz için bilgilerimizi girerek I Accept'e tıklıyoruz.Tebrikler. Artık başarıyla LIVE'a kayıt olduk. Eğer ID'ınızı değiştirmek isterseniz sağ üstten ID'ınıza tıklayın.Şimdi sol menüden Edit Profile linkine tıklayın.Gelen sayfadan How to change your gamertag linkine tıklayın.Boşluğa istediğiniz nicki yazıp kontrol ettirin, eğer uygunsa Claim It! tuşuna basarak ID'inizi değiştirebilirsiniz.Not: Resimler görüntü kirliliği yapmasın diye link halinde koydum.

avataralmak.png

Eğer aşağıdaki resimdeki gibi bir avatara sahip olmak istiyorsanız, bu adımları izleyiniz.Avatar almak için ilk olarak adresine giriyoruz. Siteye girdikten sonra sağ üst kısımda çıkan aşağıdaki resimde bulunan yerden ID'ımıza linkine tıklıyoruz.Şimdi sol menüden Edit Your Avatar linkine tıklayın.Karşınıza SilverLight ile yapılmış bir sayfa gelecek. Gelen sayfada 5 tane avatar için seçeceğimiz tip bulunmaktadır. Eğer daha fazla tipe bakmak isterseniz, altta bulunan More Choices seçeneğine tıklayın.Avatarınızı oluşturmak için uygun tipi seçin. Seçtikten sonra gelen sayfada 4 tane menü olmaktadır. Bunlar;

My Features: Avatarınızda olacak karakterin ten rengini, saç tipini ve rengini, gözünü ve rengini, kaşlarını, göz farını, kulaklarını, burnunu, ağzını, çenesini, sakalını ve yüz maskesini ayarlamak için yaratılmıştır.My Style: Avatarınızda olacak karakterin takım elbisesini, şapkasını, tişörtünü, alt pantolununu veya kaprisini, ayakkabılarını, eşyalarını (Parayla satın alınıyor.), gözlüklerini, küpelerini, bilekliklerini, yüzüklerini ve eldivenlerini ayarlamak için yaratılmıştır.Gamer Picture: Avatarınızda bulunacak karakterin, avatarınızda gözükmesi için fotoğraf çekmeye yarayan yerdir. Burada avatarınızda duracak karakterin hangi pozisonda olacağını ve arkaplanın hangi renkte olacağını ayarlayabilirsiniz. Take Picture linkine tıklayarak resminizi alabilirsiniz.Marketplace: Üstte saydığımız tüm karakter özelliklerine daha fazla özellik katabilmek için (eşya, saç, göz, kulak, kıyafet) yapılmış yerdir. Parayla veya puanla satın alınır.

Ana sayfa: Ana sayfa da karakterinizin şişmanlığını ve uzunluğunu ayarlayabilirsiniz.Bütün bunları ayarladıktan sonra, Gamer Picture kısmından Take Picture linkine basarak avatarınızı çekiniz. Avatarınızı çektikten sonra sağ alt kısımda bulunan Save seçeneğini seçtikten sonra, 'Saved' uyarısı gelince avatarınızı oluşturmuş oluyorsunuz. Tebrikler.

linkx.png

Social Club konusu ile bu konu birbirini tamamlamaktadır. Devamı için konusuna da bakınız.Konu Gtaturk'ten alıntıdır.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst