Elfen Lied

Tepki
0
Arkadaşlar hayatımda izlediğim en güzel animeyi sizlere tanıtmak istiyorum.Şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum.Açık konuşmak gerekirse izlerken ağladığım tek animedir.+18 şiddet ve Aşırı dozda dram yüklü bir animedir..

Tanıtım Filmi:
[video=youtube]

Anime Ismi : Elfen Lied,Elfen Song, Elf Şarkısı
Yayınlanma yılı : 2004
Bölümler : 13 + 1 Extra bölüm
Tür : Korku, aksyon, 18+...
Prodüksyon : GENCO / VAP
Manga & Senaryo : Lynn Okamoto

Tanıtım:

İnsanların bir sonraki evrimi olduğuna inanılan Dicloniuslar, bilim adamları tarafından insanlığın düşmanı olarak sıfatlandırılmıştır. Normal insanlardan fiziksel olarak tek farkları iki boyuzlarıdır. Oysa çok farklı bir silahları daha vardır, hatta bu tehlikeli silahla doğmuşlardır. Bu tehlikeli silahın bilimsel adı vektördür. Vektörler, normal insanların göremediği ortalama 2 mt. uzunluğundaki kollardır. Öldürmeye eğilimli Dicloniuslar, bu silahı kullanmayı öğrendiklerinde insanlığı yok etmeye çalışan varlıklar olurlar. Bunun için önleme htiyaç duyan bilim adamları, doğan bütün boynuzlu çocukları ya öldürür, ya da laboratuvarlarda denek olarak kullanmak için hapsederler.

Bir gün bu laboratuvarlardan kaçmayı başaran bir Diclonius, insanların arasına karışır. Adı Lucy olan bu Diclonius, kaçarken başına aldığı bir kurşun darbesiyle hafızasını kaybetmiş ve kişiliği bölünmüştür. Sabaha karşı denizi izlemeye gelen iki kuzen Yuka ve Kouta, sadece "nyuu" diyebilen iki boynuzlu çıplak bir kızla karşılaşırlar. Nyuu'yu evlerine götürürler ve onunla yaşarlar. Ama Nyuu'nun hafızası zaman zaman yerine gelir ve o zaman acımasız katil Lucy'e dönüşür.

İnsanlığın yok olmasını engellemek isteyen bilim adamları Lucy'i öldürmek zorundadırlar. Bunun için önce Nana(7 numara) daha sonra da Mariko (35 numara)yı kullanmalıdırlar.

Evi zamanla Yuka, Mayu ve Nana ile dolan Kouta, zaman içerisinde unuttuğu bazı şeyleri hatırlayacaklardır...

Animeler arasında en güzel müziğe sahip Elfen Lied işte o meşhur şarkısı LİLİUM:

[video=youtube]

Şarkının sözleri ve çevirisi:

Latince:

Os iusti meditabitur sapientiam,
Et lingua eius loquetur indicium.
Beatus vir qui suffert tentationem,
Quoniqm cum probates fuerit accipient coronam vitae.
Kyrie, ignis divine, eleison
O quam sancta, quam serena,
quam benigna, quam amoena
O castitatis lilium

İngilizce:

The Mouth of Justice meditates wisdom
And His language, the tongue is made clear.
Bless man which suffers temptation
Since, he, with striving, will have received life's crown.
Oh Lord, Fire Divine, have mercy!
Oh, How Holy! How Serene!
How Kind! How Pleasant!
Oh Pure Lily!

Türkçe:

Adilin ağzı bilgeliğini göstermeli
Ve dili hakkaniyeti söylemeli
Kutsanmış olan cezbedici günahlara kanmayan insandır
Bir kerelik denemek için ile olsa
Yaşamın tacını alacaktır
Oh,Tanrım, Kutsal Ateş,Merhamet et
Oh, ne kadar huzurlu, ne kadar sevimli
Ne kadar yardım sever, ne kadar kutsal
Ey, saflığın zambağı (Lilium)

Gameci

Üye
Tepki
0
Af edersin ama hiç güzel değil bu benim fikrim :|

Af edersin ama hiç güzel değil bu benim fikrim :|

Tepki
0
Tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz.Fakat izlemeden önyargılı yaklaşmamalısın. İzleyip beğenmediysen orasını bilemem ben sadece tanıttım. Vesselam

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar